Jūrmalas Sporta skolas volejbola trenere Aleksandra Tihovska piedalās starptautiskā projektā ASV.

Jūrmalas Sporta skolas volejbola trenere Aleksandra Tihovska piedalījās ICECP (International coaching enrichment certification program) – Starptautisko treneru tālākizglītības programmu (ICECP),  kura norisinājās ASV no š.g 16. septembra Delaveras štatā – Delaveras universitātē un no 8. oktobra līdz 21 oktobrim Colorado Springsā – ASV Olimpiskajā sagatavošanas centrā.

Programma notiek pateicoties LOK sadarbībai ar Olimpisko Solidaritāti un Delaveras Universitati

Starptautiskā tālākizglītības programma (ICECP Delaveras universitātē, ASV)

dod iespēju treneriem papildināt teorētiskās zināšanas un pilnveidot profesionālās iemaņas sekojošos sporta veidos: loka šaušana, vieglatlētika, basketbols, bokss, kanoe, riteņbraukšana, paukošana, džudo, modernā pieccīņa, airēšana, peldēšana, galda teniss, taekvondo, teniss, sieviešu volejbols, svarcelšana un cīņa.

ICECP programmai var pieteikties nacionālās kategorijas treneri minētajos sporta veidos, kam ir trenera darba pieredze nacionālajā vai starptautiskajā līmenī, un kas brīvi pārvalda angļu valodu (lasa, raksta, runā).

Nacionālā Olimpiskā komiteja vienā mācību gadā var atbalstīt tikai vienu kandidātu, kas pretendē uz “Olimpiskās Solidaritātes” stipendiju, kas nosedz mācību maksu, uzturēšanās un ceļa izdevumus.

MĀCĪBU PROCESS :

1.etaps- 2017.gada 16.septembris – 1.oktobris, Delaveras universitātē, ASV

notika lekcijas, projekti, prezentācijas, grupu darbs, treniņu vietu apmeklējums un individuālā projekta darba plānošana. Dalībniekiem tiek dota iespēja vērot treniņu laboratorijas darbu, kā arī tikties ar starpkoledžu izlasi un reģionālajām sporta organizācijām.

2.etaps- 2017.gada 1.-8.oktobris, noteiktā prakses vietā/treniņu centrā

Mācības attiecīgajā sporta veidā un kursu programmas turpinājums ASV Olimpiskajā treniņu centrā. Dalībnieki vienas nedēļas garumā vēroja ASV nacionālās komandas trenera darbu un līdzvērtīga līmeņa sporta kluba vai universitātes trenera darbu, ka arī dalīties pieredzē un zināšanās par treniņu metodēm un tehnoloģijām. Dalībnieki turpināja arī savu individuālo projektu izstrādi.2 etapu Aleksandra pavadīja Atlantā, Džordžijas štatā, Džordžijas universitātē – kur bija iespēja sadarboties ar klasiskā un pludmales volejbola komandām un to darbiniekiem.

3.etapā –  2017.gada 8. – 20.oktobrī, ASV Olimpiskajā Treniņu centrā, Kolorado Springsā, Kolorado dalībnieki turpināja savu individuālo projektu izstrādi, kā arī turpināja apgūt trenera izglītību, pielietojot trenēšanas metodes, ko prezentējuši kursu eksperti. Projektu vadītāji apmācīja savus studentus projektu prezentācijā.

  1. Tihovskas projekta nosaukums ir “Augstas klases volejbola spēlētāju mentālās stingrības – noturības programmas pielietošana un īstenošana”, ja programma būs sekmīga, tad to varēs pielāgot jaunatnes līmenim un pielietot jau agrākos attīstības posmos, kas ir ļoti svarīgi mūsdienu sportā.

4.etaps –  2018.gada 26.aprīlis – 1.maijs, SOK mītnes vietā, Lozannā, Šveicē

Tiks vērtēts dalībnieku mācību darbs un prezentētie individuālie projekti. Sekmīgie kursu beidzēji saņems Delaveras universitātes un ASV Olimpiskās komitejas sertifikātus.

ICECP kursus absolvējuši Latvijas treneri: Ivo Lakučš (2008/2009); Inguna Minusa (2010/2011); Einars Pimenovs (2013/2014); Andris Eikens (2014/2015); Staņislavs Judkins (2015/2016); Andrejs Ostrovskis (2016./2017).

Jūrmalas Sporta skola