Jūrmalas skolu sacensības volejbolā

16., 21.februārī un 2.martā mājīgajā sporta namā “Taurenītis” norisinājās Jūrmalas skolu sacensības volejbolā, kas bija arī 1.posma atlases sacensības “top!kauss” finālsacensībām Rīgā š.g. 16.aprīlī Skonto hallē.  Pamatskolu un vidusskolu grupu uzvarētāji  zēniem un meitenēm izcīnīja tiesības piedalīties “top!kauss” finālā!

16.februārī uzvarētājus noskaidroja pamatskolu grupa. Gan meitenēm, gan zēniem uz finālu pretendēja 3 skolu komandas. Zēnu grupā vispārliecinošāk spēlēja Ķemeru pamatskolas komanda, kuri arī pelnīti izcīnīja 1.vietu. Meiteņu  grupā savu pārākumu nodemonstrēja Jūrmalas Valsts ģimnāzijas komanda. Bet par vissaistošāko spēli šajā turnīrā “parūpējās” Majoru vidusskolas un Jaundubultu pamatskolas meitenes, kurā ar rezultātu par setiem 23:25, 25:23, 16:14 (spēles norisinājās līdz 2 uzvarētiem setiem līdz 25 punktiem, ja 3.sets, tad – līdz 15 punktiem) uzvaru izcīnīja Jaundubultu pamatskolas meitenes un nodrošināja 2.vietu turnīrā!

21.februārī apļa turnīru aizvadīja vidusskolas grupas  5 zēnu komandas. Lieliski, ka dalībai pieteicās visas Jūrmalā esošās skolas šajā vecuma grupā!  Lai  pagūtu izspēlēt visas 10 spēles, spēles norisinājās līdz 2 uzvarētiem setiem līdz 21 punktam, ja bija nepieciešams 3.sets, tad – līdz 15 punktiem.  Trijās no 10 spēlēm bija nepieciešams 3.sets! Arī gandrīz visās 2 setu spēlēs bija ļoti sīvas spēkošanās. Katra komanda spēja parādīt gan ļoti skaistas epizodes, gan arī pieļāva kļūdas it kā vienkāršās epizodēs. Dažām skolām bija ļoti spēcīgas līdzjutēju komandas, kas radīja lielisku un skaļu atmosfēru zālē! Arī turnīra uzvarētājs noskaidrojās tikai pēdējā – 10.spēlē.  Par to kļuva Jūrmalas Valsts ģimnāzijas komanda, otro vietu izcīnīja Kauguru vidusskolas komanda (šīs skolas komanda spēlēja visās trijās  3 setu spēles), bet 3.vietu izcīnīja Pumpuru vidusskolas komanda.

2.martā apļa turnīrā spēcīgākās komandas noskaidroja arī 5 vidusskolas grupas meiteņu komandas. Izspēļu kārtība tieši tāda pat kā puišiem.  Arī šajā turnīrā spēles ļoti interesantas un uzvarētājas nebija skaidras līdz pat pēdējās spēles noslēgumam. Turnīra noslēgumā 3 skolu komandām vienāds izcīnīto punktu skaits. Saskaņā ar nolikumu,  bija nepieciešama visu turnīrā izcīnīto un zaudēto punktu skaitīšana šīm trijām komandām. Par uzvarētājām ar labāko punktu attiecību kļuva Pumpuru vidusskolas meitenes, otrajā vietā (ar 1 punkta starpību no 3.vietas!) – Bulduru Tehnikuma komanda, bet 3.vietā – Jūrmalas Valsts ģimnāzijas komanda!  Sacensību apbalvošanas laikā gan drukas kļūdas dēļ bija ieviesusies neprecizitāte un 2.-3.vietas komandas tika apbalvotas otrādāk! Ļoti atvainojamies komandām!

Apsveicam uzvarētājus, laureātus un viņu skolotājus!   Paldies visiem dalībniekiem un skolotājiem! Paldies tiesnešiem!  Veiksmīgu gatavošanos top!kauss finālsacensībām!