Ināra Meļņičenko (02.02.1942. – 15.04.2020.)

Ināra Meļņičenko (02.02.1942. – 15.04.2020.)

Jūrmalas Sporta skolas mākslas vingrošanas horeogrāfijas trenere.

Ināra Meļņičenko Jūrmalā strādāja no 1984.gada.  Savu darbu Jūrmalas Sporta  skolā  kā horeogrāfe viņa turpināja līdz 15.04.2020.

 Ināra ar sporta vingrotājām un vingrotājiem, meitenēm un zēniem, sāka strādāt kopā ar Zigrīdu Lenspilnieci un Mintautu Vārnu. Sākot ar 1987.gadu Ināra  strādāja par horeogrāfi   mākslas vingrošanas nodaļā.  Kopā ar trenerēm Natāliju Maculeviču, Zoju Stepanovu, Tatjanu Petrovu, Olgu un Ingu Timofejevām, Ināra veidoja no meitenēm mazās un lielās grācijas, gatavoja vingrotājas dalībai sacensībās, startējot gan individuāli, gan grupu vingrojumos. Ināra bija klāt visās sacensībās, kur startēja meitenes, sniedza padomu, izteica nomierinošus un mīļus vārdus, kas bija tik nepieciešams pirms vingrojumu izpildīšanas.    

Ināra uzsāka savu pedagoģisko darbību kā baleta māksliniece, bet iemīlēja pedagoga profesiju un iestājās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, 2003.gadā pabeidza to, saņemot Izglītības un sporta darba speciālista diplomu ar horeogrāfijas trenera kvalifikāciju.

 Nenoliedzams horeogrāfijas  treneres nopelns bija mākslas vingrotāju sasniegumos:

  1.  Jūrmalas izlases komanda grupu vingrojumos senioru klasē izcīnīja zeltu Latvijas čempionātā.
  1. Darja Medjuho – Latvijas izlases dalībniece,  daudzkārtējā čempione, piedalījās Eiropas un Pasaules čempionātos individuāli.
  2. Natālija Kapustinska – Latvijas izlase dalībniece,  daudzkārtējā čempione, piedalījās Pasaules un Eiropas čempionātā grupas vingrojumos.
  3. Elīna Kapustinska – Latvijas izlases dalībniece, piedalījās Pasaules un Eiropas čempionātā grupas vingrojumos.
  4. Elza Steļmaha –  Latvijas izlases dalībniece, piedalījās Eiropas čempionātā grupas vingrojumos.

Ināra Meļņičenko strādāja ar Jūrmalas izlases komandu junioru klasē, gatavoja  vingrotājas veiksmīgajiem startiem Latvijas čempionātā un Jaunatnes Olimpiādē  individuālajos  un grupu vingrojumos.

Jūrmalas pilsētas dome Ināras Meļņičenko lielo ieguldījumu darbā ar mākslas vingrotājām novērtējusi ar augsto atzinību 2018. gadā „Jūrmalas Gada balvā sportā” pasniedzot balvu Par mūža ieguldījumu Jūrmalas sporta attīstībā.

Ināriņa (kā viņu mīļi dēvē visa mākslas vingrošanas saime un pārējie kolēģi) savos 78 mūža gados bija vēl ļoti vitāla, dzīves priecīga , enerģiska, atsaucīga un laipna. No viņas strāvoja patiesa cilvēkmīlestība un inteliģence.

Pēc smagas slimības Ināriņa mūžībā aizgāja 15.04.2020.

Jūrmalas Sporta skola izsaka līdzjūtību tuviniekiem un visai mākslas vingrotāju saimei!