Irina Medvedeva.

Irinas Medvedevas izvēlētais dzīves stils ir sports. Vienmēr aktīva, atsaucīga, vienmēr sportā! Kad runa ir par bērnu un jauniešu sportu, to aizstāv, popularizē, attīsta un organizē un tā visas savas dzīves un darba laikā.

Irina dzimusi Valmierā 17. novembrī 1952. gadā (šogad svin 65 dzīves jubileju). Savas sporta gaitas viņa uzsāka Valmieras Sporta skolā, trenējoties vieglatlētikā. Mīļākā distance 400 metri, garais sprints.  Šī ir grūtākā sprinta distance, kas prasa gan ātrumu, gan izturību. Viņa startēja jauniešu un pieaugušo izlases sastāvā. Kad vajadzēja izvēlēties savas turpmākās dzīves gaitas, Irina uzklausīja savu treneri Valdi Blūmu, kurš ieteica iestāties Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā. Pabeidzot studijas, Irina ir sportā līdz pat šodienai.

Darbu viņa uzsāka kā vieglatlētikas trenere, pati turpināja trenēties. Rūdījumu viņai deva garais sprints: varēja gan izturēt slodzi trenējoties pati, gan trenēt jaunos vieglatlētus. Kopš 1977.gada Irina sāka strādāt Jūrmalā: „Daugavas” sporta skolā par treneri un Jūrmalas pilsētas izglītības nodaļā par skolu sporta inspektori. Sākot ar 1986.gadu līdz šai dienai (kopā 40 darba gadi Jūrmalā) Irina Medvedeva strādā Jūrmalas Sporta skolā par direktora vietnieci izglītības jomā, kā arī turpina  nodarboties ar bērnu sporta aktivitātēm, iepazīstinot viņus ar sporta ābeci. Bet pamatā viņas darba uzdevumi ir plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu Jūrmalas Sporta skolā.

Irina, strādājot Jūrmalas Sporta skolā arī aktīvi piedalījās un pati organizēja dažādus Sporta svētkus Jūrmalā un pilsētas starpskolu sacensības – Skolu spartakiādes Lielupes stadionā, kas vēlāk pārtapa par skolu Olimpiādes sacensībām. Vairākas skriešanas sacensības – Jomas ielas stafetes, vēlāk 1. maija stafetes Tallinas ielā, citus skrējienus, kas veltīti kādām nozīmīgām svētku dienām, vairākus starptautiskus stafešu skrējienus cauri visai pilsētai, pilsētas krosus, tajā skaitā arī starptautiskos Lielupes mežā, orientēšanas sacensības; ziemās – slēpošanas sacensības un brīvdienu pasākumus pilsētas iedzīvotājiem un viesiem pludmalē. Starptautiskās sacensības boksā pludmalē Kūrortsvētku ietvaros. Starptautiskās sacensības basketbolā „Pirtnieka kauss”. Irina vienmēr aktīvi līdzi darbojusies pilsētas sportiskajās aktivitātēs, arī 2011. gadā Jūrmalas pilsētā organizējot Latvijas Jaunatnes olimpiādi. Te varētu teikt – kur jaunatnes sports tur Irina.

Irina, strādājot Jūrmalas Sporta skolā arī aktīvi organizēja Sporta skolas audzēkņu un treneru starptautiskos braucienu – pirmais, pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, bija brauciens uz Zviedriju un Somiju ar basketbola treneri Ainaru Zvirgzdiņu, tad sekoja brauciens uz Stokholmu ar mākslas vingrotājām, tad ar handbolistiem uz Čehiju, Slovēniju un Franciju un ar basketbolistiem uz Jūrmalas sadraudzības pilsētu Kabūru Francijā.

Laikā, kad Irina strādā Jūrmalas Sporta skolā, atdzima tādi sporta veidi, kā   sporta karaliene -vieglatlētika, Jūrmalā aizmirstais sporta veids volejbols. Uzsāka darboties burāšana, džudo, arī ziemas sporta veidi- daiļslidošana un hokejs. 2015.gadā Jūrmalas Sporta skolai tika pievienoti: peldēšana, futbols un regbijs. Un pašreiz Jūrmalas Sporta skolā ir 12 sporta veidi. Tas ir liels darbs uzklausīt katra trenera problēmas(treneri tagad Sporta skolā ir 55), dot pareizu metodisku atbalstu, lincencēt sporta veidu programmas, sastādīt treniņu grafikus, nodrošināt zāļu rezervācijas, veikt treniņu hospitāciju un cauri laikiem virzīt Sporta skolu uz priekšu. Jūrmalas Sporta skola vairs nav iedomājama bez Irinas Medvedevas.

Irinas Medvedevas darbības laikā Jūrmalas Sporta skolā sasniegti augsti rezultāti, tikai daži piemēri; vieglatlētikas treneris Andis Austrups savas darba gaitas ir uzsācis Jūrmalas Sporta skolā trenējot Latvijā pazīstamo vieglatlēti – olimpieti Lauru Ikaunieci Admidiņu. Jūrmalas Sporta skolā savas darba gaitas ir uzsācis arī nu jau Latvijā un Eiropā labi pazīstamais basketbola treneris Ainars Zvirgzdiņš, kurš līdz lielajai olimpiādei aizveda Latvijas meitenes un viena no tām  Latvijas izlasē bija jūrmalniece Ieva Tāre. Tagad Ieva Tāre turpinās strādāt Sporta skolā par basketbola treneri. Tas nozīmē, ka Jūrmalas Sporta skolā norit paaudžu maiņa un bijušie audzēkņi atgriežas kā treneri(arī treneri Andris Steļmahs, Rihards Ošups basketbolā, Olga un Inga Timofejevas mākslas vingrošanā), kas apliecina Sporta skolas atvērtību, labo mikroklimatu un vienmēr lielu ieinteresētību no Irinas puses, treneriem piedāvājot realizēt kādus jaunus projektus, braukt uz starptautiskām sacensībām, darīt kaut ko vairāk, lai tikai bērni un jaunieši nodarbotos ar sportu un veselīgu dzīves veidu. Nevelti Irinas mīļākais teiciens ir „Tas taču viss priekš bērniem”

2017. gadā Irinai Medvedevai aprit 40 darba gadi attīstot Jūrmalā bērnu un jaunatnes sportu un 65 dzīves gadi.

 

Irina Medvedeva par savu labo darbu ir saņēmusi vairākus Latvijas Republikas Izglītības un Zinātnes ministrijas Atzinības rakstus par nozīmīgu ieguldījumu Jūrmalas jaunatnes sporta attīstībā, Jūrmalas pilsētas domes Atzinības rakstus par ilggadīgu un nesavtīgu ieguldījumu Jūrmalas Sporta skolas attīstībā un bērnu un jauniešu sporta attīstībā Jūrmalas pilsētā, kā arī Latvijas Olimpiskās komitejas Pateicību par teicamu un nesavtīgu darbu Latvijas Jaunatnes olimpiādes organizēšanā.

Tāda ir Mūsu Irina Medvedeva.

”Jūrmalas Gada balva sportā 2017” .

Jūrmalas Sporta skola.