Skolu sacensības volejbolā

Divas trešdienas februārī – 12. un 19. – Jūrmalas Sporta skolas zālē valdīja volejbols –  Jūrmalas skolu skolēni noskaidroja labākās komandas. 12.februārī – 7.-9.klašu grupā zēniem un meitenēm, bet 19.februārī – 10.-12.klašu grupā jauniešiem un jaunietēm. Pēc gada pārtraukuma šogad Latvijas Volejbola federācija ir atjaunojusi “Piena Spēka”  (agrāk “Lāses kauss”) skolu kausa izcīņas sacensības un šo sacensību uzvarētāji savās grupās izcīnīja tiesības piedalīties  “Piena Spēka  2020” finālsacensībās  4.aprīlī Skonto hallē Rīgā.  Abu dienu turnīros komandas spēlēja  līdz 2 uzvarētiem setiem līdz 21 punktam  ar 2 punktu pārsvaru. Ja bija nepieciešams 3.sets, tas tika izspēlēts līdz 15 punktiem.

Pamatskolas grupā bijām cerējuši  uz lielāku dalībkomandu skaitu, bet diemžēl sacensību datums šoreiz sakrita ar Jūrmalas skolās populāro Ēnu dienu, kas, visticamāk, samazināja dalībnieku skaitu. Puišiem uzvarētāju noskaidroja divu komandu cīņā – Mežmalas puiši divos setos uzvarēja Majoru vidusskolas komandu un kļuva par šī gada skolu uzvarētājiem. Meitenēm šajā grupā startēja 3 komandas, kuras izspēlēja apļa turnīru. Pārliecinošu sniegumu, uzvarot abās spēlēs, parādīja Jūrmalas Valsts ģimnāzijas komanda, kļūstot par turnīra uzvarētājām. Otro vietu, pieveicot Majoru vidusskolas meitenes, izcīnīja Mežmalas vidusskolas komanda.  Šajā spēļu dienā sacensības apmeklēja arī Volejbola federācijas “Piena Spēka” sacensību koordinatore Karīna Putniņa, kura parūpējās arī par konkursiņiem ar pārsteiguma balviņām, uzdāvināja Sporta skolai 3 volejbola bumbas un apbalvoja laureātus ar diplomiem un  A/S “Smiltenes piena” sarūpētajām garšīgajām balvām. Visu sacensību laiku sporta skolā atradās arī  A/S “Smiltenes piena” degustācijas komanda, pie kuras visi dalībnieki, skolotāji un skatītāji varēja nogaršot to ražotos gardumus.

19.februārī uz sacensībām vidusskolu grupā ieradās 3 jaunkundžu un 6 puišu komandas. Jaunietes izspēlēja apļa turnīru. Šajā grupā, uzvarot abas pretinieču komandas, labākās bija Pumpuru vidusskolas audzēknes. Otrās vietas noskaidrošanai bija nepieciešams trīs setu mačs. Tajā sīvi spēkojās Majoru vidusskolas jaunietes un Bulduru Dārzkopības vidusskolas komanda. Pirmo setu ar 24:22 uzvarēja Majoru meitenes, otrajā pārliecinoši labākas ar 21:8 – Bulduru meitenes. Trešajā setā atkal ļoti sīva cīņa – 16:14 – mazliet veiksmīgākas šoreiz Majoru vidusskolas komandas jaunietes, līdz ar to izcīnīta 2.vieta turnīrā.

Puišu komandas vidusskolu grupā, ņemot vērā pagājušā gada rezultātus, tika sadalītas divās apakšgrupās, izspēlējot apļa turnīrus.  Pēc apakšgrupu spēlēm notika pusfināli, kuros sacentās apakšgrupu uzvarētāji ar pretējās apakšgrupas 2.vietu ieguvējiem. Turpinājumā pusfinālu zaudētāji sacentās par 3.vietu turnīrā, bet uzvarētāji – par 1.vietu.

Apakšgrupu spēlēs par favorītiem izvirzījās Majoru un Mežmalas vidusskolu komandas. Tās uzvarēja savās grupās, otrajās vietās “atstājot” Bulduru Dārzkopības  un Kauguru vidusskolu komandas.  Pusfinālu spēles bija samērā saspringtas. Majoru vidusskolas  komanda pirmajā setā ļoti lēni “iegāja” spēlē, Kauguru vidusskolai ļoti palīdzēja atbalstītāji un pirmais sets – 12:21  Kauguru labā. Otrajā setā Majoru puiši “pamodās” un – 21:14. Trešo setu, neskatoties uz Kauguru vidusskolas līdzjutēju milzīgo atbalstu, tomēr sev par labu noslēdza Majoru vidusskola komanda un iekļuva finālā. Otra pusfināla spēle nebija tik saspringta, bet ne mazāk interesanta. Mežmalas vidusskolas slaidie puiši divos setos pieveica Bulduru Dārzkopības vidusskolas jauniešus. 3.vietas spēlē pārāki šoreiz bija Kauguru skolas jaunieši. Un klāt bija lielais fināls! Vēlreiz jāatvainojas sporta skolas mākslas vingrotājām, kurām ļoti interesanto “ievilkušos” (sacensības notika no 10.00  līdz 18.00, izspēlētas 13 spēles, 5 no tām trijos setos!)  volejbola sacensību dēļ vajadzēja atlikt svarīgu treniņu!

Pirmo setu finālā  diezgan droši ar 21:16 uzvarēja Majoru puiši. Arī otrais sets ritēja ar Majoru skolas pārsvaru līdz 1.mačbumbai pie rezultāta 20:17 … . Milzīgs Mežmalas skolas līdzjutēju atbalsts  laikam bija kā 7.laukuma spēlētājs un … 24:26 Mežmalas  skolai. Trešais sets – 14:11 un 2.mačbumba Majoru puišiem …  Un atkal neiztur … 14:16.  Milzīgs prieks Mežmalas vidusskolas komandai!

Paldies visu skolu komandām, visiem skolotājiem par līdzdalību, par skaistajām cīņām! Paldies Jūrmalas Sporta skolas volejbola nodaļas audzēknēm par tiesnešu pienākumu veikšanu, paldies skolotājam Egīlam Kaļvam, Pumpuru vidusskolas pārstāvim Madim Bietem par tiesāšanu!

Paldies A/S “Smiltenes piens” par garšīgajām balvām, A/S “Venden” un Volejbola federācijai par dzeramo ūdeni dalībniekiem!