Latvijas komandas dalība Garda Centenary regatē 8.-11.jūnijā, 2021

Latvijas Optimist jahtu klases Pasaules čempionāta komandai Garda Centenary regate bija sagatavošanās posms pirms čempionāta jūlija sākumā. Garda Centenary regate notika no 8. – 11. jūnijam. Ja vēl jūnija sākumā Garda izcēlās ar stipru vēju, tad regates laikā bieži bija bezvējš, kas mijās ar ļoti stiprām brāzmām, līdz ar to burāšanas apstākļi, salīdzinot ar Latviju, bija sarežģīti, vienlaikus nogurdinoši un prasīja sportistu izveicību un taktisko domāšanu.

Pēdējās dienās starti tika doti jau 8:00 no rīta, pie krasta vēja, jo ierastais pusdienlaika vējš, kas ap plkst.12 parasti iepūta no ezera, šoreiz nāca vēlu un bija vājš un mainīgs. Četrās sacensību dienās kopumā tika veikti deviņi braucieni, kas mijās ar vēja gaidīšanu uz ūdens. Pirmās trīs dienas braucieni notika, jauktā secībā divās flotēs pa 70 dalībniekiem katrā. Pēdējā dienā notika fināla braucieni zelta un sudraba flotē, kur burātāji tika sarindoti, atbilstoši iepriekšējo dienu kvalifikācijai. Fiziskā un garīgā slodze sportistiem bija liela, apstākļi neierasti, tādēļ tika iegūta neatsverama pieredze un jaunas iemaņas.

Šo regati lielākā daļa valstu, tajā skaitā Latvija, izmantoja, lai sagatavotos Pasaules čempionātam, kas notiks šajā pašā akvatorijā no 30.06 – 09.-07., tādēļ konkurence bija ļoti spēcīga, startējot kopā ar citu valstu labākajiem burātājiem.

Latvijas komandas sastāvs – treneris Rihards Vaivods, burātāji Karlīna Vaivode, Kristiāna Paula Sīmane, Rihards Pļaviņš, Jēkabs Čodars un Jūlijs Kaugars.

Latvijas komandai augstākais sniegums ir Rihardam Pļaviņam (LAT 120) – 49. vieta Zelta flotē, Karlīnai Vaivodei (LAT 138) 54. vieta un Jūlijam Kaugaram (LAT 99) 60. vieta. Sudraba flotē Kristiānai Paulai Sīmanei (LAT 121) 32. vieta, Jēkabam Čodaram (LAT 141) 44.vieta.

Regatē uzvarēja Itālijas burātāji – Alessandro Maria Ricci 1.  vietā, Alessandro Cirine 2. vietā, un Taizemes pārstāvis Weka Phanubandh 3. vietā.

Papildus Pasaules Čempionāta Latvijas komandai regatē piedalījās arī citi burātāji no dažādiem Latvijas klubiem – Burāšanas akadēmija/Klubs 360, Rīgas jahtklubs (Nellija Pavlova LAT 59) un Jūrmalas Sporta skolas un Jauniešu burāšanas kluba “Jūrmala” burātāji Ansis Čodars (LAT 100), Gabriels Civjans (LAT 145), Elza Marija Ciema (LAT 69), Elizabete Lībķena (LAT 38), Alise Ance Rupenheite (LAT 58)).

Vairākiem jaunajiem burātājiem no Rīgas un Jūrmalas šīs sacensības bija debija šāda mēroga regatē, kas ir liels personīgais sasniegums, sevis pierādīšana un izturības apliecinājums. Vienlaikus dalība šādās starptautiskās sacensībās ir liels ieguldījums jauniešu burāšanā arī Latvijas mērogā, stiprinot jauno sportistu burāšanas prasmes un izvirzot jaunus mērķus.

Augstu vērtējams gan Latvijas komandas trenera Riharda Vaivoda, gan Jūramalas sporta skolas treneres Ināras Ailes darbs un atbalsts sportistiem, gan sagatavojot regatei, gan regates laikā, kā arī visu sportistu veikums un sasniegtais.

Latvijas komandas dalība Garda Centenary regatē 8.-11.jūnijā, 2021