Jūrmalas sporta skolas audzēkņi piedalās arī pludmales handbolā

Brīvdienās, kad jūliju nomainīja augusts Ventspils pludmalē pirmo reizi Latvijā notika  zem EBT (Europa beach tour) karoga pludmales handbola turnīrs pieaugušajiem , kā arī U-14 grupās jauniešiem un jaunietēm.  Pieaugušo turnīrā Ventspils/GMT beauty  sastāvā  piedalījās un 4. Vietu astoņu komandu konkurencē  izcīnīja Jūrmalas sporta skolas audzēknis Arza Brunis Butāns.

U-14 jauniešu turnīrā piedalījās Jūrmalas sporta skolas audzēkņi   Haiko Gača Butāns, Valters Vīgants, Roberts Pumpurs, Pēteris Liepa, Markuss Pudinskis, Reinis Burjāns, Ralfs Spuris  komandā ar nosaukumu MELLUŽI. U-14 grupa ir jaunākā pludmales handbolā līdz ar to visiem jauniešiem varētu teikt bija debija šajā skatāmajā un atraktīvajā handbola paveidā. Pirmajā spēlē  diezgan pārliecinoši, nezaudējot nevienu puslaiku, tika pieveikta Ogres komanda. Nākošie pretinieki   bija viena no Ludzas komandām, kā izrādījās spēcīgākā, katra komanda tika pie panākuma  vienā no puslaikiem, lai noskaidrotu uzvarētāju  nācās izpildīt pēcspēles izgājienu sēriju, kurā  veiksme uzsmaidīja Ludzas jauniešiem.  Tad sekoja  spēle ar otru Ludzas komandu, kur uzvarētājs atkal tika noskaidrots tikai pēcspēles izgājienos, šoreiz meistarīgāki bija jūrmalnieki.  Vēl vienu veiksmīgu izgājienu sēriju, izcīnot uzvaru, jūrmalnieki aizvadīja  arī nākamajā spēlē pret stipro  Dobeles komandu, kura bija pieveikusi arī pirmo Ludzas komandu, bet pamanījusies zaudēt Ogrei. Pēdējā spēlē pārliecinoši divos puslaikos  tika pieveikta Salaspils komanda. Saliekot visus rezultātus tabulā, MELLUŽU  un Ludzas pirmajai  komandām bija 4 uzvaras un 1 zaudējums, bet tā kā savstarpējo spēli uzvarēja Ludza tad viņiem pienācās kauss un medaļas par pirmo vietu, bet Mūsu jūrmalniekiem par otro vietu, trešie palika Dobeles jaunieši.

Pludmales handbols ir atraktīvs handbola paveids pludmales smiltīs, kurā var gūt parastus vārtus viena punkta vērtībā, atraktīvus vārtus ( apgriežoties  360 grādos ap savu asi vai gūstot vārtus pa tiešo saņemot bumbu jau gaisā) divu punktu vērtībā, divi punkti ir arī par vārtsarga gūtajiem vārtiem, tāpēc komandas uzbrukumā spēlē ar vārtsargu laukumā un tukšiem vārtiem. Pēc uzbrukuma  laukuma vārtsargs skrien nost un īstais vārtsargs tad var atgriezties vārtos, tāpat ir spēlētāji, kas darbojas tikai uzbrukumā vai tikai aizsardzībā dodoties laukumā vienam otru nomainot  (uzbrucēji noiet nost uzbrukuma galā aizsargi iznāk jau  pie saviem vārtiem un otrādi). Tiek izspēlēti  divi puslaiki (pieaugušajiem 10 minūtes katrs, jauniešiem mazliet samazināts laiks), uzvarot abus komanda uzvar visu spēli, ja vienu uzvar viena komanda, bet otru otra, tad katras komandas 5 spēlētāji izpilda pēcspēles izgājienus 1:1 ar vārtsargu, pēc kuriem tiek noskaidrots uzvarētājs (ja pēc pieciem izgājieniem  ir vienāds rezultāts, tad turpina  līdz kļūdai).