GADA BALVA JŪRMALAS SPORTA SKOLĀ 2021


1. nominācija “Par mūža ieguldījumu Jūrmalas Sporta skolā” balvu saņēma NATĀLIJA MACULEVIČA

Mākslas vingrošanas trenere, sporta skolotāja, harizmātiska personība – tā ir mūsu Natālija!

 “Natālija – cilvēks, kurš atdod savas zināšanas, spēku, dvēseli savām audzēknēm un attīsta ne tikai viņu funkcionālās spējas un meistarību, bet personību kā veselumu, viņa katrai individuālajai  sportistei un sporta komandai  dod vispārējo fizisko, speciālo sagatavošanu, morāles vērtības, tikumības un arī patriotisma attīstīšanu.

“Zinoša un izpalīdzīga (jebkurā diennakts laikā var griezties pēc padoma, ja arī kaut ko nezinās, tad noteikti noskaidros un palīdzēs). Patīk savs darbs, visu dara no sirds un ar degsmi, ir radoša, reizēm liekas, ka nekas nesanāks, bet Natālija ir mērķtiecīga, dara un izdodas. Ir sajūta, ka Natālijai nekas nav neiespējams. Ar viņu ir interesanti,  laba humora izjūta, lielas darbaspējas, enerģiska, darbus vienmēr padara pamatīgi un kārtīgi, neesmu dzirdējusi no viņas, ka kaut ko nevar vai kaut kas sāp, Natālija  var  un viss ir paveicams un iespējams. Tikai neapstāties,  Kustība – tā ir dzīve.” – tā par Natāliju saka viņas kolēģes.

Natālija Maculeviča ir viena no pirmajām mākslas vingrošanas trenerēm Jūrmalas pilsētā. Savas sporta gaitas,  Natālija Ķīse,  kā audzēkne,  sāka  Jūrmalas pionieru namā pie treneres Baibas Kaimiņas 1960. gadā. 1968. gadā Natālija sāka strādāt Jūrmalas pionieru namā par treneri, turpināja nodarboties ar mākslas vingrošanu un 1969.gadā iestājās Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā, kuru pabeidza 1973.gadā. Kopš 1972. gada, pateicoties   Natālijas Ķīses-Maculevičas un Līgas Kalniņas sportiskajiem sasniegumiem PSRS čempionātos, mākslas vingrošanas nodaļu pievienoja Jūrmalas Sporta skolai, kurā Natālija strādā vēl joprojām.

Natālija  ir  B kategorijas mākslas vingrošanas  trenere. Viņas audzēknes  ir izcīnījušas godalgotās vietas starptautiska mēroga un  Latvijas republikas čempionātos, kuros vēlāk piedalās ar savām organizatora prasmēm, gan kā tiesnese, gan arī kā vadītāja. Viņas organizētās bija Latvijas un starptautiskā mēroga sacensības mākslas vingrošanā. Jūrmalā Natālija piedalījās starptautisko sacensību “Mazā un Lielā grācija” organizēšanā un pati rīkoja pilsētas atklātās sacensības. Trenere ir sagatavojusi Latvijas izlases dalībnieces, kuras Latvijas izlases sastāvā startēja dažāda mēroga sacensībās, izcīnot godalgotās vietas.

Tāda ir mūsu Natālija Maculeviča – ar kuru Jūrmalas Sporta skolas kolektīvs ļoti lepojas!


2. nominācija “Gada paraugtreneris” balvu saņēma KASPARS BOŽE – Basketbola treneris. Kasparam trenera profesija ir asinīs, viņš ir laipns, atsaucīgs, pretimnākošs, pozitīvs. Nebaidās kļūdīties un ņem piemēru no citiem treneriem, kā arī pats kā sava sporta veida vecākais treneris palīdz citiem iekļauties  kolektīvā. Kaspars kā treneris ir prasīgs pret savām audzēknēm, arī zinošs un izdarīgs. Treniņi ir interesanti, toleranti un ar cieņu vadīti. Prot pielāgoties pārmaiņām, meklē resursus un jaunu informāciju, lai pilnveidotu treniņu procesu.


3. nominācija “Gada paraugsportists” balvu saņēma MELĀNIJA MILĀNA SMIRNIHA – mākslas vingrotāja. Neatlaidīga, darbspējīga, uzticīga, atsaucīga. Uz Milānu var paļauties. Milāna vienmēr palīdzēs trenerei darbā ar jaunākajām mākslas vingrotājām treniņos.  Milāna, kā pieredzējusi vingrotāja sniedz savus padomus gan pirms sacensībām, gan iesildīšanas laikā.  Jaunākās meitenes  saņem no Milānas padomus arī dažādās dzīves situācijās. 

Milānai piešķirta sporta meistara kvalifikācija.   Milāna turpina  startēt individuālajā programmā  un grupu vingrojumos,  vairākkārtēja godalgoto vietu ieguvēja.


4. nominācija “Gada uzlecošā zvaigzne” balvu saņēma ŽOZEFĪNE SĪPOLIŅA – basketboliste.

Latvijas U-16 izlases dalībniece, komandas līdere 3 statistikas rādītājos

4.vieta FIBA Eiropas Challenger turnīrā Latvijas izlases U-16 komandas sastāvā

5.vieta Latvijas Sieviešu Basketbola līgā Latvijas izlases U-16 komandas sastāvā

5. nominācija “Gada tiesnesis” balvu saņēma DŽENETA AIŠPURE – basketbols.

Sekretariāta tiesnese Latvijas Jaunatnes Basketbola Līgas un Latvijas Sieviešu basketbola līgas spēlēs, vienmēr punktuāla un akurāta visos sekretariāta uzdevumos.


6. nominācija “Gada sporta notikums” balvu saņēma “JŪRMALAS KAUSS” jauniešiem burāšanā 

Jūrmalas posms iekļauts Latvijas kausa ieskaitē. Pēc 7 gadu pārtraukuma notika lielākās burāšanas sacensības jauniešiem Jūrmalā, kurās piedalījās 58 burātāji no pieciem Latvijas jahtklubiem.


7. nominācija “Gada organizators” balvu saņēma ANDRIS STEĻMAHS – basketbols

Latvijas Sieviešu  basketbola virslīgas mājas spēļu basketbolā, kā arī Jaunatnes basketbola līgas spēļu Jūrmalas Valsts ģimnāzijas zālē galvenais organizators. Mājas spēlēs Andris visu dara pats. Citāts no intervijas ar  Māri Noviku no sportacentrs.com : «Zāles sagatavošanas darbi ir ļoti nogurdinoši un atņem enerģiju. Grūtāk koncentrēties spēlei. Cenšos izdarīt visu divas stundas pirms spēles, lai paliek laiks pasēdēt un padomāt».

Andrim vienmēr visas sacensības organizatoriski ir ļoti atstrādātas arī Covid -19 pandēmijas laikā par visu ir padomāts un sakārtots atbilstoši noteikumiem.

Andris vienmēr par visu ir parūpējies!


8. nominācija “Gada aktivitāte” balvu saņēma DIENNAKTS NOMETNE COVID-19 PANDĒMIJAS SEKU LIKVIDĒŠANAI  VOLEJBOLA NODAĻAS AUDZĒKŅEM KRĀSU FOTO SESIJA

Nometnes ietvaros tika rīkota modes skate par godu olimpiskajām spēlēm “Neeksistējošo valstu un sporta veidu olimpiskā parāde”, kur komandas sacentās savā starpā ar karogiem, ģerboņiem, tērpiem un prezentēja žūrijai savus neeksistējošos sporta veidus. Svinīgā apbalvošana noslēdzās ar krāsu bumu, tādejādi svinot iespēju būt nometnē, kopā komandā, pēc attālināto treniņu gada.

9. nominācija ”Gada emocija” balvu saņēma  JŪRMALAS SIEVIEŠU LĪGAS BASKETBOLA KOMANDA

Emocijas atsākoties virslīgas sezonai pēc Covid-19 pandēmijas 2021.gada martā.

10. nominācija “Gada kuriozs” balvu saņēma KURIOZS NO BAKSETBOLA SPĒLĒM

11. nominācija “Gada komanda” balvu saņēma JŪRMALAS SIEVIEŠU LĪGAS BASKETBOLA KOMANDA, Aleksa Purmale, Annija Skreija, Agnese Radziņa, Zane Novikova, Ance Kreicberga, Anastasija Černova, Milana Purmale, Alise Āboliņa, Samanta Marote, Elza Kasakovska, Paula Pētersone, Krista Škerba, Paula Purmale, Annija Panke.

7.vieta Latvijas Sieviešu basketbola līgas čempionātā. Neskatoties uz grūtajiem Covid-19 pandēmijas treniņu apstākļiem komanda startēja Latvijas sieviešu basketbola līgā (šajā sezonā 85% komandas ir jūrmalnieces, Sporta skolas esošās un bijušās audzēknes).


12. nominācija “Gada sportiste 20 V” balvu saņēma BONIJA BEĀTE RUNCE – volejboliste

1.vieta Latvijas Čempionātā pludmales volejbolā U-16 vecuma grupā

1.vieta Austrumeiropas zonālās asociācijas rīkotajā čempionātā pludmales volejbolā


13. nominācija “Gada sportists 20V” balvu saņēma          ĒRIKS HOMKA – džudo

3.vieta ISF U-15 Pasaules skolu sporta spēlēs Belgradā (Serbija)

1.vieta atklātajā Latvijas kausā komandām 2021 U-14 (-42 kg) Ērika Lieknes piemiņai

1.vieta sacensībās “Young stars Jurmala 2020” U-14 (-40 kg)


14. nominācija “Gada treneris” balvu saņēma INĀRA AILE – burāšanas trenere

Audzēkņiem lieliski sasniegumi pēdējās divās sezonās. Izcīnītas daudzas uzvaras un godalgotas vietas ne tikai Latvijas čempionātos, bet arī Starptautiskos čempionātos un dažādās regatēs. To apliecina gan tehniskie sacensību rezultāti, gan arī tas, ka burāšanas sportisti ir Latvijas izlases dalībnieki un iekļauti Optimist klases Absolūtā reitingā, kopvērtējumā uzrādot labas vietas.

15. nominācija “Gada sportiste 30 V” balvu saņēma IEVA ELIZABETE KORZĀNE – basketboliste

Latvijas U-18 izlases dalībniece

1.vieta Latvijas Sieviešu basketbola līgas čempionātā, TTT Rīga komandas sastāvā

3.vieta FIBA Eiropas Challenger turnīrā U-18 izlases sastāvā


16. nominācija “Gada sportists 30V” balvu saņēma          MAKSIMS BIŽĀNS – džudo

5kārtējs Latvijas čempions

9.vieta Eiropas čempionāts džudo kadetiem U-18 grupā -90 kg

2.vieta Baltijas čempionāts U-18 grupā  – 90 kg

2.vieta Turnīrs “Young stars” U-16 grupā  – 81 kg 

1.vieta STARPTAUTISKAIS KYODAI DŽUDO TURNĪRS  U-16 grupā  -81kg

17. nominācija “Populārākais sportists 2021” balvu saņēma Līna Liepavieglatlēte.

Publiskajā aptaujas balsojumā ieguva 432 balsis, ar pārliecinošu 223 balsu pārsvaru pār otro vietu.

Paldies visiem kas piedalījās pasākuma tapšanā, sportistiem, treneriem un atbalstītājiem – Jūrmalas pilsētas domei, Izglītības pārvaldei.