Rīgas Kauss Optimist un Laser 4,7 klasēs šogad dodas uz Jūrmalu

15.un 16.augustā, norisinājās ikgadējās burāšanas sacensības “Rīgas kauss 2020”, kas tiek rīkotas Rīgas svētku ietvaros. Sacensībās piedalījās jūras jahtas, sporta jahtu klases un jaunieši Laser 4,7 un Optimist jahtu klasēs. Sacensības Daugavā pie Vanšu tilta, tiek rīkotas katru gadu, laikā, kad norisinās Rīgas svētki, ar mērķi piesaistīt uzmanību burāšanas sporta veidam. Laser 4,7 klasē startēja 9 jahtas, bet Optimist klasē 30.

Latvijas Kausa ieskaites piektais posms, noburāts godam! No Jūrmalas sacensībās piedalījās rekordliels dalībnieku skaits, 24 burātāji. JSS burātāji izcīnījuši godalgotas vietas visās kategorijās.  Šoreiz nebija straumes un sanāca “mājas” apstākļi, kādos trenējamies katru dienu. Optimist klases 30 jahtu kopvērtējumā, Jūlijs Kaugars, pēc sīvas cīņas apsteidza savu komandas biedru Jēkabu un izcīnīja pirmo vietu. Jēkabs Čodars otrais, trešajā vietā Rīgas jahtklubs – Valentīns Kalniņš, Ansis Čodars ceturtais, bet Gabriels Civjans piektais. B(U12) grupas ieskaitē Jūlijs pirmais, Ansis otrais, bet Elizabete Lībķena trešā. Meiteņu kopvērtējumā pirmajā vietā Engures pārstāve Ulla Dubra, bet jūrmalnieces Elza Ciema un Elizabete Lībķena otrajā un trešajā vietā. U12 meitenēm Elizabete pirmā, Elza Reneslāce otrā un Gabija Valgere, kurai šīs bija pirmās nopietnās sacensības trešā! C grupā(U10) Otto cīnījās kā lauva un no sestdienas otrās vietas izrāvās uz pirmo! Otrajā vietā Pilsētas jahtkluba burātājs Augusts Leinasaris, bet trešajā mūsu Toms Andrejevs, kuram šīs bija pirmās sacensības ārpus kluba.
Laser 4,7 jahtu klasē Alise Riekstiņa pirmā, Agate Einause otrā(Rīgas jk), bet Paula Riekstiņa trešā! Elīna Brence ceturtā, Šārona Caune piektā, Jete Mezīte sestā, Marta Rupenheite septītā un Marta Kaugare astotā! Malači! Šoreiz no Jūrmalas piedalījās daudzi jaunās paaudzes burātāji, kam šī bija pirmā lielo sacensību pieredze! Paldies visiem par izturību un centību!

Burāšanas trenere Ināra Aile.