Pasaules čempionāts Optimist klasē burāšanā Itālijā, Riva del Garda

Aizvadīts Pasaules čempionāts Optimist klasē burāšanā Itālijā, Riva del Garda, kas notika 2021.gada 30.jūnijā – 10.jūlijam. Starp 58 dalībvalstīm trīs kvalifikācijas dienās un trīs fināla braucienu dienās Latvijas komanda piedalījās visos braucienos. Dalība prasīja gan lielu enerģiju, gan izturību, vienlaikus stiprinot iemaņas un pieredzi, ko iespējams iegūt tikai šāda līmeņa sacensībās. Konkurence bija ļoti spēcīga, ko apliecināja arī izmaiņas līderu sastāvā dažādos braucienos.

Kopvērtējumā uzvarēja Brazīlijas burātājs Alex Di Francesco Kuhl, iegūstot Pasaules čempiona titulu, aiz sevis atstājot ASV burātāju Gil Hackel otrajā vietā un Itālijas burātāju Alex Demurtas trešajā vietā.

Pēdējās divās sacensību dienās Gardas ierastos laikapstākļus nomainīja mainīga virziena vējš, kas mijās ar bezvēju, līdz ar to pat neizdevās īstenot visus iecerētos braucienus. Pirmspēdējā dienā plānoto trīs braucienu vietā tika īstenots tikai viens brauciens, pēdējā dienā zelta, sudraba un bronzas flotēs paspēja veikt divus braucienus, bet emerald flotē tikai vienu.

Jūrmalnieks Jūlijs Kaugars (LAT 99) kopvērtējumā ieguva 203.vietu, labākajā braucienā Emerald flotē finišējot 2.vietā. Jēkabs Čodars (LAT 141) 253.vietā.

Visi Latvijas burātāji demonstrēja cīņas sparu un neatlaidību visu sacensību laiku, kas prasīja gan emocionālu gan fizisku izturību, kā arī spēju saņemties un turpināt sacensties arī pēc neveiksmēm.

Latvijas komandas sagatavošanā piedalījās un līdzi devās treneris Rihards Vaivods, burātājus atbalstīja un praktisko dalību nodrošināja JBK Jūrmala pārstāves, komandas vadītāja Agnese Rupenheite un delegācijas vadītāja Ieva Kaugare.

Paldies par atbalstu Jūrmalas sporta skolai un Jauniešu burāšanas klubam “Jūrmala”.

Pasaules čempionāts Optimist klasē burāšanā Itālijā, Riva del Garda