Labākais sasniegums Eiropas līgā.

No 2. – 5. novembrim Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā Jūrmalas Sporta skolas jaunās basketbolistes uzsāka savu otro starptautisko sezonu. Jau otro gadu ar Jūrmalas domes atbalstu jūrmalniecēm ir iespēja piedalīties prestižajā Eiropas meiteņu basketbola līgā, sacenšoties ar spēcīgākajām Eiropas komandām.

Sezonas ievadā Jūrmalai pretī stājās Čehijas komanda ”Ostrava”, Tallinas ”Kalev”, Maskavas ”Sparta & K” kā arī Tukuma un I.Miglinieka Sporta skolu meitenes. Atklāšanas spēlē ļoti neizteiksmīgā snieguma dēļ tika piedzīvots zaudējums pret Igaunijas ”Kalev”. Spēlējot bez jebkādas enerģijas, arī iespējas uzvarēt nerodās. Un, kā vēlāk izrādījās, igaunietes zaudēja visas atlikušās spēles, pirmajā kārtā ierindojoties viszemākajā vietā.

Nākamās divas spēles pret Latvijas Sporta skolu komandām jūrmalniecēm izvērtās daudz veiksmīgākas. Tika izcīnītas divas ļoti grūtas un vērtīgas uzvaras. Vispirms, svarīgos brīžos apliecinot savu meistarību no tālmetienu līnijas, jūrmalnieces ar viena punkta starpību  izrāva uzvaru pret Tukumu. Bet vēlāk ar raksturu un lielu pašatdevi laukumā, izspēlējot pagarinājumu, uzvarētas arī I.Miglinieka Sporta skolas meitenes. Jau cita līmeņa pratinieces bija Maskavas ”Sparta & K”, kuras ar lielu rezultāta starpību uzvarēja visas turnīrā esošās komandas. Krievijas meitenēm neviens kaut cik vērā ņemamu pretestību tā arī nespēja izradīt.

Pirmās kārtas pēdējā spēlē Jūrmalai pretiniekos jau pirms gada labi iepazītās čehietes ”Ostrava”. Turnīra gaitā jau aizvadītas četras spēles un zināms nogurums uzkrājies, tomēr jūrmalnieces basketbola laukumā rādīja ļoti kvalitatīvu spēli. Lai gan aizsardzībā bija vairākas nesaprašanās, ik pa laikam atstājot nepiesegtas pretinieces, uzbrukumā meitenes spēlēja gudri, pacietīgi un pats galvenais – ar lielu pārliecību. Grozi tika veiksmīgi gūti no visdažādākajām pozīcijām, kas ļāva ātri izvirzīties vadībā. Otrajā puslaikā čehietes gan nepadevās, samazināja rezultāta starpību un ar lielas veiksmes palīdzību noveda spēli līdz pagarinājumam. Lai arī papildus četrās minūtēs atkal vairāk metienu un iespēju bija Jūrmalai, vēl vienu uzvaru pagarinājumā izcīnīt neizdevās.

Uzvarot divas spēles, Jūrmalas Sporta skolas meitenes izcīnīja līdz šim savu labako rezultātu Eiropas meiteņu basketbola līgā – augsto 5. vietu! Lielu pārliecību turnīra gaitā demonstrēja Jūrmalas komandas saspēles vadītāja Žozefīne Sīpoliņa, izpelnoties turnīra organizātoru atdzinību. Kā arī par turnīra vērtīgāko uzbrucēju tika nominēta Anastasija Černova.

Japiemin, ka janvāra vidū Polijā risināsies Eiropas meiteņu basketbola līgas otrā kārta, bet jau februāra biegās labākās jauno meiteņu basketbola komandas no Baltkrievijas, Čehijas, Polijas, Itālijas, Somijas un Ukrainas ieradīsies Jūrmalā, kur noskaidros augstākās vietas ieguvēju sezonas noslēgumā.

© Nauris Brunins