Jūrmalnieces kvalificējās ”Fēniksa Kausa” otrajai kārtai.

Septembra beigās Jūrmalas Sporta skolas jaunās basketbolistes devās uz Sanktpēterburgu, lai otro reizi piedalītos Krievijas atklātajā basketbola turnīrā ”Fēnikss kauss”. 2017. – 2018. gada sezonā  Krievijas kauss tiek organizēts trijās kārtās – grupu spēles, pusfināla kārta un finālturnīrs. Spēlējot ar vadošajām Krievijas Sporta skolu komandām, kā arī Igaunijas klubu ”Kalev”, savu vasarā padarīto mājasdarbu centās parādīt arī jūrmalnieces.

Atšķirībā no pagājušā gada šoreiz jau turnīra ievadā bija redzams, ka Jūrmalas meitenes ir gatavas Krievijas jaunatnes basketbola agresīvajam spēles stilam. Pārliecība par savu spēku un varējumu auga ar katru laukumā pavadīto minūti. Grupu turnīra ievadā tikai pieveiktas igaunietes ”Kalev” 65:41 un Maskavas komanda ”Timerjazevskaja” 62:50.

Arī sacensību turpinājumā, nervozā gaisotnē Jūrmalas meitenes bija psiholoģiski ļoti noturīgas, kad lielu spiedienu zālē radīja mājinieču komandas vecāki un atbalstītāji. Pret ”Kupchinsky Olimp” komandu no Sanktpēterburgas pirmās trīs ceturtdaļas aizritēja līdzīgi, punktus pārmaiņus gūstot abām komandām. Tomēr pēdējās desmit minūtēs jūrmalnieces spēlēja gudrāk, nosvērtāk un precīzāk. Ar vēsu prātu tika gūti vairāki svarīgi grozi un galarezultātā uzvareta spēle ar 60:40. Turpinājumā vēl viena kā psiholoģiski, tā arī fiziski grūta uzvara pret nepiekāpīgajām Maskavas ”Glorija” meitenēm 65:49.

Pēdējā grupu turnīra spēlē jūrmalniecēm pretī Sporta skola ”Nevskaya”. Krievijas meitenes spēli uzsāka daudz enerģiskāk, kur ar lielāku vai mazāku pārsvaru kontrolējot notikumus laukumā. Turpretī mūsu meitenes vairāk skatījās uz pretiniecēm nekā spēlēja pašas. Tuvojoties spēles beigām, vairākas reizes gan izdevās pietuvoties līdz trīs punktu starpībai, bet pakaļdzīšanās prasījā pārāk daudz spēkus, kā rezultātā zaudējums 50:59.

Piecās spēlēs Jūrmalas meitenes prata izcīnīt četras uzvaras un pārliecinoši kvalificējās Krievijas atklātā turnīra ”Fēnikss kauss” pusfināla kārtai, kas risināsies šī gada decembrī Maskavā. Par vērtīgāko komandas spēlētāju tika atzīta Paula Pētersone. Savukārt, demonstrējot stabilu sniegumu kā uzbrukumā tā arī aizsardzībā, par labāko turnīra uzbrucēju tika atdzīta Jūrmalas Sporta skolas audzēkne Paula Purmale