Jūrmalas basketbolistēm bronza U-12 vecuma grupā

Jūnija sākumā Daugavpilī tika aizvadīts Latvijas Jaunatnes čempionāta finālturnīrs jaunākajā U12 vecuma grupā meitenēm. Šī bija pirmā pilnā sezona, kad Latvijas Jaunatnes basketbola līgā  startēja 2010. gadā dzimušās un jaunākas meitenes. Noslēdzot regulāro sezonu, mazās jūrmalnieces 20 komandu konkurencē ierindojās 5. vietā, kas ļāva kvalificēties finālspēlēm.

Finālturnīra pirmajā posmā 8 labāksās komandas tika sadalītas divās apakšgrupās un izspēlēja apļa turnīru. Katras grupas labākās komandas tupināja cīņu par 1. – 4. vietu (pusfināli un finālspēles), bet atpalicējas izspēlēja 5. – 8.vietu.

Jūrmala pēc regulārā turnīra rezultātiem tika iedalīta vienā apakšgrupā ar Basketbola Skolu ”Rīga”, Liepājas un TTP-2 komandām. Pirmajās divās apakšgrupas spēlēs Jūrmala izcīnīja divas svarīgas uzvaras. Vispirms ar rezultātu 35:15 tika uzvarētas TTP-2 meitenes, bet pēc tam ar 43:15 pārspētas arī liepājnieces. Lai arī apakšgrupā pēdējā spēle pret BS ”Rīga” ar 27:45 tika zaudēta, tas neliedza kvalificēties pusfinālam.

Pusfinālā pretī spēcīgās Juglas meitenes. Spēles sākums padevās nervozs un notikumiem laukumā ātrāk adaptējās pretinieces. Jau puslaikā Jugla iekrāja 19 punktu pārsvaru, kas šajā reizē veiksmīgi tika nosargāts līdz spēles beigām – galarezultāts 33:52. Bet bēdām nebija pamata, jo turnīra noslēdzošajā dienā Jūrmalas meitenēm spēlē par 3. vietu pret Bērnu jaunatnes sporta skolu ”Rīdzene”. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās mazrezultatīvi, bet otrajā pretinieces izvirzījās 6 punktu vadībā. Tomēr otrajā puslaikā pārliecinoši spēlēja jūrmalnieces. Ar kopīgām pūlēm kā uzbrukumā, tā arī aizsardzībā vispirms rezultāts tika izlīdzināts, bet sākoties pēdējai ceturtdaļai jau iegūts divu punktu pārsvars. Spēles pēdējās minūtēs jūrmalnieces regulāri spēja gūt punktus, kas ļāva turēties vadībā un izcīnīt uzvaru ar 39:26.

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 2021. – 2022. gada sezonā U-12 vecuma grupā Jūrmalas meitenes izcīnīja 3. vietu. Par labāko aizsardzības spēlētāju Jūrmalas komandā tika atdzīta Danija Verne, bet turnīra simboliskajā pieciniekā tika iebalsota Marta Pētersone.