Jūrmalnieces finālturnīrā paliek 8. vietā.

Jūrmalas Sporta skolas organizētais finālturnīrs ar Jūrmalas domes un Latvijas Basketbola savienības atbalstu no 28. līdz 30. aprīlim risinājās Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē. Sacensību pirmajā posmā 8 labākās komandas tika sadalītas divās apakšgrupās un izspēlēja apļa turnīru. Katras grupas labākās komandas turpināja cīņu par 1. – 4. vietu (pusfināli un finālspēles), bet atpalicējas izspēlēja 5. – 8.vietu.

2016. – 2017. gada sezona bija otrā pilnā sezona, kad Latvijas Jaunatnes basketbola līgā  startēja 2004. gadā dzimušās un jaunākas meitenes. Noslēdzot regulāro sezonu U13 vecuma grupā, mazās jūrmalnieces 19 komandu konkurencē spēja kvalificēties finālturnīram.

Turnīra atklāšanas spēlē, svinīgus vārdus sakot priekšsēdētājai Ritai Sproģei, tika pārpildītas sporta halles tribīnes. Un, lai arī pirmo spēli izdevās iesākt ar laimīgu uzvaru pār ”Rīdzenes” komandu, nākamās četras spēles jūrmalniecēm izvērtās daudz sarežģītākas. Dažādu apstākļu dēļ sacensību turpinājums neizdevās un tika piedzīvoti četri zaudējumi. Šķiet, ka šoreiz Jūrmalas meitenes neparādīja savu patieso varējumu un sezonu noslēdza 8. vietā.

Jūrmalas meiteņu basketbola komandas treneris Andris Steļmahs komentē: “Jāatzīst, ka rezultāts šoreiz sarūgtina, jo bijām gatavi spēlēt labāk… Zinu, ka mana komanda varēja un var izcīnīt labāku rezultātu! Neizdevās… Apstākļi un iemesli bija vairāki, arī traumas. Savukārt atmosfēra un spriedze no skatītājiem un līdzjutējiem bija vienreizēja un iedvesmojoša!”

Šobrīd ir laiks atpūtai un viela pārdomām, bet jau jūnija vidū meitenes uzsāks gatavošanos nākamajam gadam, lai pierādītu – ka šis finālturnīrs bija tikai nelaimīga sakritība.

Pateicība par atbalstu Jūrmalas domei, Latvijas Basketbola savienībai, Jūrmalas Sporta skolai (Sandim Bērziņam), SIA ”Jūrmalas mežaparkiem” (Andris un Mārtiņam Čudām), SIA ”ELMEKO” (Jēkabam Kamparzālem), A/S ”Fēnikss” (Jānim Drullem), Jūrmalas sākumskolas ”Atvase” skolotājiem un ikvienam līdzjutējam.