Bronza jaunajām basketbolistēm

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīrā Jūrmalas U13 vecuma grupas (2010. dzimšanas gads un jaunākas) basketbolistes 2022. – 2023. gada sezonā izcīna bronza medaļas.

Finālturnīra pirmajā posmā 8 kvalificējušās komandas tika sadalītas divās apakšgrupās un izspēlēja apļa turnīru. Katras apakšgrupas divas labākās vienības tupināja cīņu par 1. – 4. vietu (pusfināli un finālspēles), bet atpalicējas izspēlēja 5. – 8.vietu.

Jūrmala pēc regulārā turnīra rezultātiem tika ielozētas vienā apakšgrupā ar Basketbola skolu ”Rīga”, Daugavpils un Ogres komandām. Turnīra pirmajā dienā Jūrmala ar rezultātu 55:27 izcīnīja uzvaru pār Daugavpils meitenēm. Savukārt vakara spēlē pret BS ”Rīga” tika piedzīvots zaudējums ar 31:54. Apakšgrupas pēdējā spēlē jūrmalnieces izcīnīja vēl vienu uzvaru ar 45:20 pret Ogri, kas ļāva kvalificēties pusfinālam.

Pusfinālā pretī stājās pagājušās sezonas čempiones – Jugla. Lai arī spēles sākums padevās līdzīgs, tomēr līdz puslaika pārtraukumam vairāku punktu pārsvaru iekrāja pretinieces. Arī otrais puslaiks Jūrmalas meitenēm nepadevās un uzvaru veiksmīgi nosargāja pretinieces – galarezultāts 21:49 Juglas labā.

Turnīra noslēdzošajā spēlē par 3. vietu pret Bērnu jaunatnes sporta skolu ”Rīdzene” mazās jūrmalnieces parādīja raksturu. Pēc zaudētās gan pirmās, gan otrās ceturtdaļas, Jūrmalas meitenes nepadevās. Spēles beigu nogrieznī ar kopīgām komandas pūlēm kā uzbrukumā, tā arī aizsardzībā vispirms rezultāts tika izlīdzināts, bet jau vēlāk iegūta pāris punktu vadība. Pēdējās minūtēs jūrmalnieces lēnām, bet regulāri spēja gūt punktus, kas ļāva turēties vadībā un izcīnīt emocionālu uzvaru ar 39:34.

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 2022. – 2023. gada sezonā U-13 vecuma grupā Jūrmalas meitenes izcīnīja 3. vietu. Turnīra simboliskajā pieciniekā tika iebalsota jūrmalniece Marta Pētersone.