Basketbolistes uzsāk cīņu virslīgā

Ceturto gadu Latvijas sieviešu basketbola virslīgā startē arī Jūrmalas komanda. Jaunajā sezonā jūrmalnieces 9 komandu konkurencē cīnīsies par tiesībām pavasarī spēlēt Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā. Šobrīd aizvadītajās trijās spēlēs ir izcīnītas divas uzvaras.

Komandā visas spēlētājas ir Sporta skolas vecākās grupas audzēknes un skolas absolventes, kā arī divas jaunās basketbolistes – Kristīne Hauka un Marta Arsentjeva. Abas meitenes ikdienā spēlē jaunatnes basketbola līgā kopā ar savām vienaudzēm, bet papildus pieredzei trenējās arī ar vecāko grupu.

2022. – 2023. sezonas atklāšanas spēlē Jūrmalas Valsts ģimnāzijas hallē mājinieces pirmajā puslaikā ieguva pārsvaru cīņā par atlēkušajām bumbām un precīzi uzbruka no tālās distances. Pirmajā puslaikā jūrmalnieces iemeta 7 no 25 trīspunktu metieniem, panākot 17 punktu pārsvaru. Otrajā puslaikā Jūrmalas trio – Žozefīne Sīpoliņa, Paula Pētersone un Anastasija Černova turpināja sekmīgi gūt punktus, nodrošinot komandai uzvaru pret Rīgas Tehnisko universitāti ar 73:48.

Nedēļu vēlāk izbraukumā Kurzemē spēlēs intriga saglabājās līdz pēdējai minūtei. Ventspils trešās ceturtdaļas vidū panāca 15 punktu pārsvaru, taču nākamajās 10 minūtēs neguva ne punkta. Jūrmalnieces pēc vairākām pārķertām bumbām veica 0:16 izrāvienu un 34. minūtē jau atguva vadību. Pēdējās minūtēs Ventspils guva sešu bezatbildes punktus. Jūrmala vēl pietuvojās viena metiena attālumā, bet vairāk laika neatlika – zaudējums 64:67.

26. oktobra vakarā Jūrmala lieliski noskaņojās cīņai pret pagājušā gada favorīt komandu – Rīgas Stradiņu universitāti. Mājinieces jau spēles sākumā izrāvās vadībā ar 10:0 un puslaika turpinājumā pārsvaru dubultoja – 40:20. Pateicoties ciešai un neatlaidīgai aizsardzībai Jūrmalas komandas izpildījumā, RSU uzbrukumā savas iespējas otrajā puslaikā tā arī neatrada. Jūrmala pārliecinoši kontrolējot cīņu par atlēkušajām bumbām, nedodot pretiniecēm papildus iespējas. Mājinieču starta piecinieka – Černova, Pētersone, Sīpoliņa un māsas Purmales – pašaizliedzīgā cīņa tika atalgota ar nozīmīgu uzvaru – 60:43. Pirms tam studentes bija sakrājušas 22 uzvaru sēriju Latvijas sieviešu basketbola līgas regulārajā sezonā.

Nākamās mājas spēles Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē Jūrmala aizvadīs 9. novembrī plkst. 19.30 pret Jelgavu un 7. decembrī, kad spēkosies pret Valmieru.