Basketbolistēm sudrabs

Maija vidū Liepājas olimpiskajā centrā noslēdzās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas sezona, kurā kā pēdējās savos finālturnīros startēja U17 un U14 zēnu un meiteņu komandas. Jūrmalas U14 vecuma grupas (2009. dzimšanas gads un jaunākas) basketbolistes aizspēlējās līdz pat finālspēlei un sezonas noslēgumā izcīnīja augsto 2. vietu.

2022. – 2023. gada regulāro sezonu jūrmalnieces spēlēja otrajā divīzijā, kur uzvarēja visās spēlēs. Arī pārspēlēs Jūrmalas meitenes izcīnīja pārliecinošu uzvaru, kas ļāva kvalificēties finālturnīram. Liepājā 8 labākās komandas tika sadalītas divās apakšgrupās un izspēlēja apļa turnīru. Katras apakšgrupas divas labākās vienības tupināja cīņu par 1. – 4. vietu (pusfināli un finālspēles), bet atpalicējas izspēlēja 5. – 8.vietu.

Jūrmala nokļuva vienā apakšgrupā ar Basketbola skolu ”Rīga”, Liepājas un Bērnu Jaunatnes sporta skolu ”Rīdzene” komandām. Turnīra ievadā ar rezultātu 49:57 jūrmalnieces atzina BS ”Rīga” pārākumu, bet turpinājumā sekoja divas uzvaras. Vispirms apakšgrupu spēlēs ar 41:27 tika uzvarēta Liepājas komandu, bet dienu vēlāk ar 45:34 arī BJSS ”Rīdzene” meitenes.

Pusfinālā pretī regulārās sezonas trešā spēcīgākā komanda – Jugla. Jau ar pirmajām minūtēm neliels pārsvars piederēja jūrmalniecēm, kuras daudz precīzāk un drošāk uzbruka grozam. Arī otrajā puslaikā Jūrmalas meitenes laukumā demonstrēja pārliecinošāku spēli nekā Juglas komanda un ar rezultātu 39:32 izcīnīja emocionālu uzvaru un vietu finālā.

Fināls pret grupu turnīrā jau iepazītajām Basketbola skolas ”Rīga” meitenēm. Atbildība un nervozitāte spēles sākumā izpaudām no abu komandu spēlētājām. Rezultāts auga lēnām, vadībā ar pāris punktiem turoties Rīgas basketbolistēm. Lai arī otrajā ceturtdaļā rīdzinieces pārsvaru palielināja, tomēr Jūrmala nepadevās. Pēc puslaika pārtraukuma jūrmalnieces veica savu izrāvienu, samazinot starpību līdz sešiem punktiem. Tomēr spēles ceturtajā ceturtdaļā iniciatīva un veiksme bija Rīgas komandas pusē, kas arī ļāva pretiniecēm nosargāt uzvaru gan spēlē, gan čempionātā.

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 2022. – 2023. gada sezonā U-14 vecuma grupā Jūrmalas meitenes izcīnīja augsto 2. vietu. Turnīra simboliskajā pieciniekā tika iebalsotas jūrmalnieces Marta Arsentjeva un Elza Kronberga.