Baltijas sieviešu basketbola līga

Novembrī “Betsafe” Sieviešu Baltijas basketbola līgā Jūrmala komanda aizvadīja pirmās mājas spēles. Vispirms tika uzņemta Kauņas “Aistes” un abas Klaipēdas komandas – “LCC Universitāte” un “Neptūnas”, bet mēneša izskaņā vēl viena Lietuvas vienība “Paneveži”.

Kauņas “Aistes” bija auguma pārsvars zem groziem, tomēr spēles sākumā Jūrmalas komandas pašaizliedzīgā spēle aizsardzībā atmaksājās. Pretinieces nespēja realizēt metienus un puslaikā izcīnīja tikai divas atlēkušās bumbas uzbrukumā. Otrajā puslaikā viešņas pārņēma kontroli cīņā zem groziem. Trešajā ceturtdaļā izcīnīnot sešas uzbrukuma bumbas, kuras visas tika pārvērstas rezultatīvos uzbrukumos. Spēles galarezultāts 77:57 Kauņas komandas labā.

“LCC Universitāte” šobrīd Lietuvas čempionātā cīnās bez zaudējumiem un arī Baltijas līgā atrodas turnīra tabulas augšgalā. Jau spēles sākumā viešņas iekrāja desmit punktu pārsvaru un līdz puslaika pārtraukumam to dubultoja, kamēr “Jūrmalas” realizēja tikai katru trešo uzbrukumu un ievērojami zaudēja cīņu par atlēkušajām bumbām. Pēdējā ceturtdaļā jūrmalnieces realizēja vairākus uzbrukumus pēc kārtas un samazināja rezultāta starpību. Tomēr tas neradīja šaubas par spēles gala iznākumu, kurā uzvaru ar 84:51 izcīnīja “LCC Universitāte”.

Nedēļu vēlāk “Jūrmala” sacentās ar Lietuvas vicečempionēm “Neptūnas”. Klaipēdas klubs sezonas sākumā ir piedzīvojis tikai vienu zaudējumu un savu spēku apliecināja arī šajā spēlē. Jūrmalas komanda pirmajā puslaikā uzbrukumā spēlēja rezultatīvi, bet atkal netika galā ar pretinieču pārsvaru atlēkušajās bumbās. Visā spēlē “Neptūnas” ieguva par 15 atkārtotām iespējām vairāk uzbrukt grozam un lielāko daļu no tām arī meistarīgi realizēja. Spēles beigās pārliecinoša uzvara Klaipēdas klubam – 95:53.

Novembra pēdējā nedēļā Jūrmalas hallē tikās čempionāta debitantes – gan “Jūrmala”, gan “Paņeveži” komandas pirmo sezonu spēlē Baltijas līgā. Laukuma saimnieces spēli sāka apņēmīgi, ar agresīvu aizsardzību neļaujot viešņām veidot iecerētās sadarbības. Bet uzbrukumā tika realizēti metieni no dažādām pozīcijām. Trīs ceturtdaļas pārsvars nevienai no komandām nebija lielāka par sešiem punktiem. Ceturtās ceturtdaļas vidū, sakrāto piezīmju dēļ, laukums bija jāpamet uzreiz divām Jūrmalas spēlētājām. Līdz ar to pajuka komandas rotācija un spēles pēdējās sešās minūtes “Paņeveži” veica desmit punktu izrāvienu, izcīnot uzvaru ar 84:68.